Denoria

Cuchnące umarlaki, lepiące szlamy czy wielkie szczury i inne zmutowane bestie - wszystkie te potwory skaziły naturalne

niegdyś środowisko i przez to nic już nie jest takie samo jak dawniej. Co się takiego w zasadzie zmieniło przez zarazę?

  • zwierzęta nie mogą się rozmnażać - jedynie czasem magicznie się pojawiają
  • kury przestały wykluwać się z jaj
  • rośliny rosną 4 razy dłużej i nie rosną jeżeli jakikolwiek blok znajduje się nad nimi (z wyjątkiem szkła)

 

Powszechne na Denorii życie w biedzie powoduje powstawanie i przenoszenie się różnych, niezbadanych odmian wirusów, grzybów czy pasożytów. Ludzie chorują i zarażają się nawzajem.

W związku z tym co kilka dni następuje epidemia i wszyscy na serwerze otrzymują efekt głodu na kilkanaście godzin, a czasem nawet i gorsze efekty choroby.

Magiczna natura świata Denorii zakłóciła niektóre standardowe, znane enchanty. Lista zablokowanych enchantów wygląda następująco:

  • sharpness
  • protection
  • power
  • quick charge
  • thorns

Zakłócenie to spowodowało, że możliwe jest zdobycie ultrarzadkiego, wysokiego poziomu enchantu Unbreaking - nawet ósmego. Jest to jednak możliwe tylko w stole do zaklęć, nie w kowadle.

 

 Na Denorii ryby łowi się zupełnie inaczej niż w standardowym wydaniu. Ponadto jest do złowienia około 100 nowych rybek i nie tylko - krewetki, ośmiornice, karpie, węgorze czy wiele więcej! Pamiętaj, aby próbować łowić na różnych biomach.

 Aby złowić rybę nie wystarczy kliknąć prawy przycisk myszy, gdy haczyk został zaciągnięty. Trzeba dodatkowo przejść losowo jedną z poniższych minigierek:

 

Wycelowanie w kolor

Aby złowić rybę musisz kliknąć PPM w odpowiednim momencie - kiedy ruszający się znacznik znajduje się na napisanym kolorze.

 

Wycelowanie w zielony

Aby złowić rybę musisz kliknąć PPM w odpowiednim momencie - kiedy ruszający się znacznik znajduje się na zielonym kolorze.

 

Utrzymanie ryby

Aby złowić rybę musisz ruszać rybą przytrzymując SHIFT w taki sposób, aby znajdowała się w zielonej, ruszającej się strefie.

 

Wyścig

Aby złowić rybę musisz ruszać rybą przytrzymując SHIFT w taki sposób, aby dotarła do mety jednak musisz robić przerwy, aby nie zerwał się haczyk.