Denoria

Cuchnące umarlaki, lepiące szlamy czy wielkie szczury i inne zmutowane bestie - wszystkie te potwory skaziły naturalne

niegdyś środowisko i przez to nic już nie jest takie samo jak dawniej. Co się takiego w zasadzie zmieniło przez zarazę?

  • zwierzęta nie mogą się rozmnażać - jedynie czasem magicznie się pojawiają
  • kury przestały wykluwać się z jaj
  • rośliny rosną 4 razy dłużej

 

Powszechne na Denorii życie w biedzie powoduje powstawanie i przenoszenie się różnych, niezbadanych odmian wirusów, grzybów czy pasożytów. Ludzie chorują i zarażają się nawzajem.

W związku z tym co kilka dni następuje epidemia i wszyscy na serwerze otrzymują efekt głodu na kilkanaście godzin, a czasem nawet i gorsze efekty choroby.

Magiczna natura świata Denorii zakłóciła niektóre standardowe, znane enchanty. Lista zablokowanych enchantów wygląda następująco:

  • sharpness
  • protection
  • power
  • quick charge
  • thorns

Zakłócenie to spowodowało, że możliwe jest zdobycie ultrarzadkiego, wysokiego poziomu enchantu Unbreaking - nawet ósmego. Jest to jednak możliwe tylko w stole do zaklęć, nie w kowadle.

 Na Denorii ryby łowi się zupełnie inaczej niż w standardowym wydaniu. Ponadto jest do złowienia około 100 nowych rybek i nie tylko - krewetki, ośmiornice, karpie, węgorze czy wiele więcej! Pamiętaj, aby próbować łowić na różnych biomach.

 Aby złowić rybę nie wystarczy kliknąć prawy przycisk myszy, gdy haczyk został zaciągnięty. Trzeba dodatkowo przejść losowo jedną z poniższych minigierek:

 

Wycelowanie w kolor

Aby złowić rybę musisz kliknąć PPM w odpowiednim momencie - kiedy ruszający się znacznik znajduje się na napisanym kolorze.

 

Wycelowanie w zielony

Aby złowić rybę musisz kliknąć PPM w odpowiednim momencie - kiedy ruszający się znacznik znajduje się na zielonym kolorze.

 

Utrzymanie ryby

Aby złowić rybę musisz ruszać rybą przytrzymując SHIFT w taki sposób, aby znajdowała się w zielonej, ruszającej się strefie.

 

Wyścig

Aby złowić rybę musisz ruszać rybą przytrzymując SHIFT w taki sposób, aby dotarła do mety jednak musisz robić przerwy, aby nie zerwał się haczyk.

 Na Denorii ze skrzynek na spawnie (do których klucze zdobywa się ze sklepu) można zdobyć kosmetyki, których jest około 300. Nakłada się je w garderobie/na scenie u błazna na spawnie.

Kosmetyki dzielimy na 4 kategorie:
 - Zestawy
 - Kapelusze
 - Plecaki
 - Balony


 Na Denorii ze skrzynek na spawnie oprócz kosmetyków można zdobyć także skiny, których jest około 150. Nakłada się je na przedmiot zmieniając jego wygląd. Nie da się nałożyć skina na niepasującą broń lub narzędzie (nie nałożysz np. skina łuku na miecz).

 Z racji tego, że skin zostaje na stałe przywiązany do przedmiotu, który potem można zmienić na inny lub stracić, są one mniej wyjątkowe od kosmetyków.