Denoria

Na serwerze znajduje się plugin Lands, który odpowiada za wszystkie miasta oraz państwa znajdujące się na serwerze między którymi toczą się wojny.

 

Aby możliwym było wykonanie jakiejkolwiek czynności związanej z wojnami należy najpierw oznaczyć swojego przeciwnika jako wroga w menu miasta lub państwa.

 


Nowe miasta mają tarczę chroniącą przed wojną na okres 5 dni.

Aby wypowiedzieć wojnę swojemu przeciwnikowi należy wpisać komendę /war declare (nazwa miasta/państwa) [tekst]. W miejscu na tekst można wpisać np. powód wojny. Teraz wystarczy wybrać łup wojenny, który zapłacić musi ktoś kto chce się poddać i po 24 godzinach rozpocznie się wojna.


Ustawienie łupu wojennego na 0 spowoduje, że przeciwnik nie będzie mógł się poddać. Maksymalna wartość łupu wojennego wynosi 5000$ i trzeba mieć tą sumę w banku miasta, aby wypowiedzieć wojnę.

 

Wojnę można wypowiedzieć tylko w godzinach 16:00 - 20:00 i nie można jej wypowiedzieć miastu, które szykuje się już na inną wojnę.

 Podczas wojny każde zabójstwo dodaje 1 punkt. Aby wygrać jedna ze stron musi zdobyć 30 punktów. Wojna zakończy się sama po 60 minutach. W takim wypadku wygrywa strona z największą liczbą zabójstw - nie punktów.

 Widok wojny wraz z różnymi informacjami jak np. ilość punktów jest dostępny pod komendą /w.

Wygranie wojny nie spowoduje przejęcia terenu. Aby przejąć teren przeciwnika w trakcie wojny należy zcraftować blok przejęcia z 2 bloków żelaza, bloku diamentu, duchowej latarni i czerwonej szyby. Postawienie go na chunku przeciwnika sąsiadującym z terenem niczyim spowoduje rozpoczęcie przejmowania.

 

 Podczas przejmowania jeden z atakujących musi stać na chunku, na którym został postawiony blok przejęcia przez 5 minut. Gdy przejmowanie zostanie ukończone atakujący przejmą chunk, na którym stali oraz wszystkie chunki sąsiadujące zyskując przy tym 10 punktów do wygrania wojny.


Obrońcy mogą zniszczyć blok przejęcia, aby ich teren nie został przejęty. Rozwalając go przerwą przejęcie zyskując 5 punktów.

Przegrany musi zapłacić łup wojenny, a także zyskuje tarczę chroniącą go przed kolejną wojną przez następne 3 dni. Strona, która zdecyduje się poddać otrzyma taką tarczę na jedynie 2 dni.